Peregrynacja figury św. Michała

W dniach 7-9 czerwca 2021, nasza parafialna wspólnota przeżywała piękne chwile. Mianowicie na zaproszenie ks. proboszcza Piotra Ochońskiego, przybył misjonarz ze zgromadzenia księży michalitów w osobie ks. Jana Juszko. On to w sposób charyzmatyczny poprowadził rekolekcje w towarzystwie św. Michała Archanioła w kopii figury pochodzącej z Góry Gargano. Dla cierniowskiej parafii był to wzmożony czas modlitwy oraz pięknych duchowych przeżyć.

Uroczystość Bożego Ciała

Zgodnie z wielowiekową tradycją, wierni chrześcijanie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, gromadzą się w swoich wieczernikach parafialnych na składaniu Przenajświętszej Ofiary, po której udają się w procesji do czterech ołtarzy. Tego pięknego wydarzenia nie mogło zabraknąć w naszej parafialnej wspólnocie.  W tym dniu po uroczystej Eucharystii mieszkańcy Cierni wyruszyli - nową trasą w procesji teoforycznej, by wielbić i chwalić Boga w sakramencie ołtarza.

Prymicje

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Wołocha - tegorocznego neoprezbitera. Ks. Grzegorz na każdej Mszy św., wygłosił Słowo Boże, oraz udzielił błogosławieństwa prymicyjnego.

Nabożeństwo u św. Jana

W dniu 21 maja 2021 przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Nepomucena, współpatrona naszej parafii a zwłaszcza mieszkańców Dolnych Cierni. Z tego powodu nasi parafianie ( mimo niesprzyjającej pogody), zebrali się na wspólnym nabożeństwie. Był to czas modlitwy, radości i wspólnego przebywania.

Uroczystość I-ej Komunii Świętej

W dniu 09 maja 2021, nasza parafialna wspólnota przeżywała piękne chwile. W tym to dniu grupa 22 dzieci z klasy III-ej po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w Eucharystii. Uroczysta Msza św., została odprawiona w naszym kościele o godz. 10.30. O tej godzinie nasze dzieciaczki z uśmiechem na twarzy oraz z radosnym sercem przyjęły do swojego wnętrza Pana Jezusa.

Odpust Parafialny

W dniu 3 maja 2021, nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową. W tym dniu, na zaproszenie księdza proboszcza, przybył do naszej parafialnej rodziny ks. Edward Cichoń - proboszcz z parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach. W Słowie Bożym, zachęcał do nieustannego pielęgnowania pobożności Maryjnej, która w życiu Narodu jak i każdego człowieka prowadzi zawsze do zwycięstwa.

Triduum Paschalne 2021

Dzięki uprzejmości siostry Elżbiety, możemy na łamach naszej strony zamieścić fotorelację z przebiegu obchodu Triduum Paschalnego w naszej Parafii. Niech te zdjęcia będą okazją do ponowienia tych pięknych przeżyć pełnych modlitwy i zadumy.

Dzień życia zakonnego

W niedzielę 31 stycznia 2021, podczas niedzielnych Eucharystii,  mieliśmy okazję wysłuchać świadectwa powołania siostry Elżbiety naszej parafianki. Ona to bowiem przed 15-laty, w katedrze świdnickiej  złożyła śluby wieczyste. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.30, ks proboszcz Piotr Ochoński, dokonał poświęcenia medalików dzieciom przygotowującym się do I-ej Komunii św.

Szczęśliwe dziecko Matki Bożej

Na zakończenie Mszy św., w dniu 25 października, ks. Proboszcz dokonał podsumowania konkursu pt. Szczęśliwe dziecko Matki Bożej. Dzieci miały tydzień by przygotować prace, w których miały namalować siebie z różańcem w ręku. Szczęśliwcem okazał się Mateusz, który w obecności rodziców odebrał wyjątkową nagrodę - figurę Matki Bożej

Parafialne Misje Święte

W dniach 20-27 września, nasza wspólnota parafialna przeżywała czas Misji Świętych.  Przewodził im o. Józef Wnęk redemptorysta, który każdego dnia przybliżał Nam Boże prawdy i zbliżał nas do Boga. Nam parafianom pozostaje tylko czekać, by zasiane ziarno Prawdy wydało owoc nawrócenia w sercach parafian.
Warto wspomnieć, że uroczystego wprowadzenia nas, w ten wyjątkowy czas dokonał ks. bp Adam Bałabuch, któremu z serca dziękujemy za przybycie oraz za modlitwę, pasterskie słowo i błogosławieństwo.

Uroczystość I-ej Komunii św.

W niedzielę 13 września2020 roku, dzieci naszej parafii, z klasy IV SP po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii. Na uroczystej Mszy św., o godz. 10.30 pierwszy raz w życiu przyjęły Pana Jezusa w darze komunii św.

Dożynki Gminne

Dnia 29 sierpnia we współpracy z Urzędem Miasta Świebodzice parafia nasza świętowała dziękczynienie za tegoroczne plony. To świętowanie nie przebiegało w splendorze i zabawie do samego rana. W sposób skromny ale bardzo wymowny zgromadzona wspólnota dziękowała za wszelkie dary stołu.  Natomiast do tańca przygrywała kapela Góralska Hora ze Szczyrku. Przy okazji pragniemy podziękować: Panu Burmistrzowi wraz z zastępcą, Pani dyrektor MDK., a przede wszystkim naszym rolnikom za wszelkie starania w organizacji tej uroczystości.

Uroczystość Bożego Ciała 2020

W czwartek 11 czerwca 2020, przezywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Niestety w tym wyjątkowym dla wszystkich katolików,  dniu nie było pięknych procesji ulicami naszych miast. Skromna oprawa również była widoczna w naszej parafii gdzie  przeszliśmy z Najświętszym Sakramentem wokół naszego Kościoła. Procesja była poprzedzona uroczystą Eucharystią podczas której ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia nowego Mszału Rzymskiego - daru ofiarowanego przez księdza biskupa Adama Bałabucha.

Wizytacja kanoniczna

W niedzielę 08 czerwca 202, nasza Parafia przeżywała szczególnie ważny dzień. Albowiem zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego co pięć lat, parafie naszej diecezji nawiedza ks. biskup. Do naszej wspólnoty parafialnej przybył ks. biskup Adam Bałabuch. W tym dniu, odprawił Msze św., o godz. 9.00, 10.30 oraz o godz. 12.00 - podczas której, został uroczyście przywitany oraz wysłuchał sprawozdania księdza proboszcza.
Obecność księdza biskupa ubogaciła nasze serca i rozpaliła ducha wiary, do czego w Słowie Bożym zachęcał ksiądz biskup.
Warto dodać, że również w tym dniu odbyło się spotkanie z członkami Róż Różańcowych, a także na zakończenie wizytacji ks. biskup w obecności księdza dziekana Józefa Siemasza poprowadził modlitwę na cmentarzu.

Renowacja Ławek

W dniu 29 maja 2020 -  piątkowe przedpołudnie rozpoczął się etap odświeżania ławek w naszym Kościele. Jest to pierwszy etap modernizacji naszej Świątyni. W dalszej kolejności przewidziane są prace w prezbiterium.

Msza św. dziękczynna z okazji 100-ej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W dniu 22 maja 2020, w naszym Kościele, została odprawiona uroczysta Msza św., z okazji 100-ej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W nawiązaniu do liturgii Słowa, ksiądz Proboszcz w słowach homilii podkreślił wymowę tej uroczystości, która jest okazją do ponownego zgłębiania nauczania Papieża - Polaka, które może być priorytetowe w stawaniu się prawdziwym świadkiem wiary. Po Mszy św., zostało odprawione nabożeństwo dziękczynne zwieńczone indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

Uroczystość odpustowa

W dniu 3 maja 2020, przeżywaliśmy uroczystość odpustową, ku czci NMP Królowej Polski. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Józef siemasz, dziekan dekanatu świebodzickiego. W homilii przypomniał nam, że różne dzieje świata i człowieka powinny być ofiarowane Matce Bożej. W tym akcie wzorem do naśladowania mogą być św. Jan Paweł II i kard. Stefan Wyszyński, którzy swoje dzienne sprawy powierzyli Maryi. 
Sumista na zakończenie Eucharystii dokonał aktu poświęcenia wraz z pobłogosławieniem odnowionego krzyża misyjnego.
Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować osobom którzy przyczynili się do rekonstrukcji krzyża. Panu Romanowi Zabłockiemu -za podjęcie się tego zadania. Panu Wiesławowi Sołek - za pomoc w znalezieniu osoby, które podjęły się wykonania nowych liter. Panu Kamilowi Parkitnemu - za nowe litery na krzyż. Firmie Promont Świebodzice, Panu Tadeuszowi Brandys wraz z synami za wykonywane prace, Panu Jackowi Oleksemu - za ofiarowanie środków chemicznych, Witoldowi Wójtowicz - stolarzowi z Cieszowa, Panu Sebastianowi Świtała - za użyczenie wiaty.

Wielki Czwartek

Dla wspólnoty chrześcijańskiej, to wyjątkowy dzień który pozwala dziękować Chrystusowi za dary Eucharystii i kapłaństwa. W naszej parafii to wielkie dziękczynienie za te niezwykłe dary złożył ks. proboszcz, który przez złożenie Eucharystycznej ofiary dziękował Jezusowi za Jego miłość ukonkretnioną w znaku chleba.

Wielki Piątek

To taki inny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Kościoła zachęca wiernych do adoracji Krzyża oraz do postawy czujności przy Bożym Grobie. W naszej parafii była celebrowana o godz. 18.00.

Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego

Zgodnie z tradycją Kościoła, o zmierzchu zgromadzili się reprezentanci naszej Parafii, by uczestniczyć w paschalnej liturgii Triduum Paschalnego. Podczas tej uroczystej chwili celebrans dokonał poświęcenia paschału a następnie odczytano bogatą w słowach i treści Liturgię Słowa. Co więcej w krótkiej homilii ks. proboszcz podkreślił wagę słowa Pascha - jako przechodzenie z ciemności do światła. Na zakończenie Eucharystii kapłan wręczył ugotowane i pobłogosławione  jajka - symbol życia i Zmartwychwstania

Zmartwychwstanie Pańskie

W niedzielny poranek Wielkanocny rozległ się radosny głos - Wesoły nam dzień dziś nastał. Moment wzruszający i ważny, a co więcej inny niż w poprzednich latach. Wielu parafian musiało pozostać w domach. Dlatego też ks. proboszcz przed rozpoczęciem uroczystej Mszy św. rezurekcyjnej wyszedł na dziedziniec kościelny by udzielić Błogosławieństwa Bożego całej wspólnocie parafialnej.

Wizyta siostry Danieli

W niedzielę 5 stycznia 2020 r., w naszej parafii gościliśmy siostrę Danielę ze zgromadzenia sióstr Boromeuszek, która aktualnie przebywa na Syberii. Podczas Eucharystii mogliśmy usłyszeć świadectwo jej posługi na dalekiej Syberii, oraz wesprzeć ją finansowo. Prz okazji pragniemy podziękować siostrze Elżbiecie za udostępnienie nam zdjęć ;-)


RORATY 2020

W dniu 21 grudnia podczas Mszy św. ks. proboszcz Piotr Ochoński dokonał podsumowania tegorocznych rorat z kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Przywitanie ks. Proboszcza

W dniu 26 października 2019,  podczas nabożeństwa różańcowego dzieci zintegrowanej szkoły podstawowej w Świebodzicach wraz z wychowawczynią przywitały nowego księdza proboszcza w naszej parafii